Varis

Varis yra mikroelementas, kuris yra svarbus maisto papildams ir žmogaus organizmo funkcijoms. Jis yra naudojamas raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, palaiko normalų nervų sistemos veikimą ir padeda organizmui apdoroti maistą. Be to, varis yra svarbus imuninės sistemos funkcijai ir yra naudojamas kaip antioksidantas, kuris padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų žalos.

Vario gali būti gaunama iš įvairių maisto produktų, tokių kaip žirniai, kviečiai, avižos, pienas, mėsa ir kiaušiniai. Taip pat gali būti gaunama iš maisto papildų, kurie yra pagaminti iš vario junginių, tokių kaip vario sulfatas arba vario gliukonatas.

Natūralūs vario šaltiniai apima žemės ūkio produktus, kurie yra auginami vario turtingose dirvose, ir vandenį, kuris yra gausus vario. Varis yra svarbus maisto produktų ingredientas, tačiau per didelis vario vartojimas gali sukelti sveikatos sutrikimus. Todėl svarbu užtikrinti, kad organizmas gauna pakankamai vario per maistą ar maisto papildus, bet ne per daug. Rekomenduojama paros dozė vario yra apie 1-3 mg suaugusiesiems, priklausomai nuo lyties ir amžiaus.