Vitaminas A

Vitaminas A yra svarbi mikroelementinė medžiaga, kuri yra būtina žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti. Jis yra atsakingas už regėjimo funkciją, imuninės sistemos veiklą, odos ir gleivinių sveikatą bei daugelį kitų svarbių funkcijų.

Žmogus gali gauti vitaminą A iš įvairių natūralių šaltinių, tokių kaip maisto produktai, kuriuose yra didelis vitaminas A kiekis. Tai gali būti mėsa, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai, daržovės ir vaisiai. Be to, vitaminas A taip pat gali būti gaunamas iš vandens, nors jo kiekis gali skirtis priklausomai nuo vandens sudėties.

Daržovės, kuriose yra daug vitamino A, yra morkos, kopūstai, brokoliai, paprikos, abrikosai ir mango. Vaisiai, kuriuose yra daug vitamino A, yra abrikosai, mango, persikai, apelsinai ir kiviai. Mėsa, kuri yra geras vitamino A šaltinis, yra jautiena, vištiena, kiauliena ir žuvis. Vitaminas A taip pat yra randamas kiaušiniuose ir pieno produktuose, tokiuose kaip sūris ir jogurtas.

Žmogui gali prireikti vartoti vitaminą A kaip maisto papildą, jei jis turi mažą vitaminą A kiekį organizme dėl dietos, ligų ar kitų priežasčių. Vitaminas A maisto papildai gali būti naudojami kaip kompensacija už vitaminą A trūkumą arba siekiant padidinti vitaminą A kiekį organizme, jei tai yra rekomenduojama gydytojo arba dietologo.

Saugi vitaminas A dienos norma saugiam žmogui yra nuo 900 iki 3.000 TV per dieną. Tačiau, rekomenduojama konsultuotis su gydytoju arba dietologu, kad būtų galima tiksliai nustatyti reikiamą vitamino A stiprumą.