Širdžiai vitaminai

Vitaminai širdžiai

Pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligas sukeliantys veiksniai yra rūkymas, padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, mažas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba. Neretai pasitaiko, kad susideda ir keli šie rizikos veiksniai taip dar labiau padidindami riziką susirgti. Pavyzdžiui, rūkantis asmuo, turintis aukštą arterinio kraujo spaudimą ir netinkamai besimaitinantis tikrai turėtų labai susirūpinti savo sveikata ir būtinai keisti gyvenimo būdą. Neretai nesusimąstome tol, kol nenutinka nelaimė. Bet jei būtume sąmoningesni nuolat, daugelio ligų, tikėtina, išvengtume.

Be paminėtų esminių rizikos veiksnių, riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis didina ir antsvoris ar net nutukimas, stresas, cukrinis diabetas bei dažnas ir / ar didelių kiekių alkoholio vartojimas.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje ypač daug kalbama apie fizinio aktyvumo naudą, svarbą, šalia daugiabučių dygsta treniruoklių aikštelės – taip gyventojams sudaroma daugiau galimybių judėti, sportuoti. Būti fiziškai aktyviu nereiškia, kad reikia reguliariai lankytis sporto klube ir pan. Sveikatai bus labai naudinga ir tai, jei per dieną skirsite bent 30 minučių greitam ėjimui, bėgimui, važiavimui dviračiu.

Stresas – dažnas svečias kiekvieno žmogaus gyvenime, juo labiau turint omenyje, kad gyvename labai įtemptu ritmu, neretas dirba viršvalandžius, turi didelius krūvius ir pan. Problemos dėl paskolų, mokslų, darbo, šeimos, vaikų, sveikatos, santykių ir t.t. – visa tai kelia stresą, kuris tiesiogiai veikia kraujospūdį, didina ir stresinių hormonų skaičių, o pastarieji sukelia spazmus kraujagyslėse. Viskas tarytum užburtas ratas.

Kaip žinoti, kad laikas susirūpinti širdimi? Širdies ir kraujagyslių ligų simptomus pažinti nelengva, jų arba pradžioje nebūna, arba jie „nurašomi“ kitiems organams ir ligoms. Pirmiausia apie širdies ir kraujagyslių ligas praneša širdies plote atsiradęs skausmas, kuris gali būti vienoje vietoje, o gali plisti. Skausmas gali pasireikšti drauge su šaltu prakaitu, galvos svaigimu, nerimu. Pajutus šiuos simptomus privalu nedelsiant kreiptis į specialistus. Su širdimi susijusias problemas signalizuoja ir dusulys.

Taigi, nelaukite, kol pajusite skausmą širdies plote, silpnumą, dusulį ar kitus simptomus, širdimi rūpinkitės nuolat: sveikai maitinkitės, būkite fiziškai aktyvūs, nevartokite alkoholio, nerūkykite, mažinkite nerimą ir stresą.