Selenas

Selenas yra mikroelementinė medžiaga, kuri yra būtina žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti. Jis yra naudojamas kaip maisto papildas, nes jo trūkumas gali sukelti sveikatos problemų. Selenas gali būti gaunamas iš įvairių šaltinių, tokių kaip dirvožemis, vanduo ir mineralai. Vienas iš pagrindinių seleno šaltinių yra sunkieji metalai, kurie yra gaunami per dirvožemio apdorojimo procesus. Be to, selenas taip pat gali būti gaunamas iš mineralinių šaltinių, tokių kaip seleno rūdos ir kiti seleno turintys mineralai.

Žmogaus organizmas gali gauti seleno iš įvairių maisto produktų, tokių kaip mėsa, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai ir grūdai. Tačiau, siekiant užtikrinti pakankamą seleno kiekį organizme, gali būti naudojami maisto papildai, kurie yra gaminami iš įvairių seleno šaltinių.

Natūralūs seleno šaltiniai yra maisto produktai, kuriuose yra didelis seleno kiekis. Tai gali būti mėsa, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai ir grūdai. Be to, selenas taip pat gali būti gaunamas iš augalų, tokių kaip pupelės, žirniai, avokadai ir alyvuogės. Tačiau, siekiant užtikrinti pakankamą seleno kiekį organizme, gali būti naudojami maisto papildai, kurie yra gaminami iš įvairių seleno šaltinių.