Vitaminas E

Vitaminas E yra svarbi mikroelementinė medžiaga, kuri yra būtina žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti. Jis yra atsakingas už ląstelių apsaugą nuo oksidacinio streso, taip pat yra svarbus imuninės sistemos veiklai ir normaliai raumenų funkcijai.

Žmogus gali gauti vitaminą E iš įvairių natūralių šaltinių, tokių kaip maisto produktai, kuriuose yra didelis vitaminas E kiekis. Tai gali būti riešutai, sėklos, grūdai, daržovės ir vaisiai. Be to, vitaminas E taip pat gali būti gaunamas iš vandens, nors jo kiekis gali skirtis priklausomai nuo vandens sudėties.

Riešutai, kuriuose yra daug vitamino E, yra migdolai, lazdyno riešutai, saulėgrąžų sėklos ir alyvuogės. Sėklos, kuriose yra daug vitamino E, yra sezamų sėklos, linų sėklos ir žemės riešutų sėklos. Grūdai, kuriuose yra daug vitamino E, yra avižos, kviečiai, miežiai ir ryžiai. Daržovės, kuriose yra daug vitamino E, yra žalumynai, brokoliai, kopūstai, pupelės ir avokadai. Vaisiai, kuriuose yra daug vitamino E, yra apelsinai, mango, kiviai ir persikai.

Žmogui gali prireikti vartoti vitaminą E kaip maisto papildą, jei jis turi mažą vitaminą E kiekį organizme dėl dietos, ligų ar kitų priežasčių. Vitaminas E maisto papildai gali būti naudojami kaip kompensacija už vitaminą E trūkumą. Suaugusiam žmogui rekomenduojama vartoti 15 miligramų (mg) vitaminu E per dieną.