Kepenims

Maisto papildai kepenims

Kepenys ne tik didžiausias, bet ir neabejotinai vienas svarbiausių žmogaus organų. Jas sudaro dvi skiltys: dešinioji – didesnė ir kairioji – šiek tiek mažesnė. Nenustebkite išgirdę, kad kepenys vadinamos organizmo laboratorija. Jos apdoroja viską, ką suvalgome, prieš maistui pasiskirstant po žarnyną. Be šios, kepenys atlieka dar daug funkcijų, pavyzdžiui, jos gamina bei išskiria tulžį, dalyvauja medžiagų apykaitoje, atlieka detoksikacinę funkciją, apsauginę funkciją, reguliuoja cirkuliuojančio kraujo kiekį, kontroliuoja cholesterolio, kepenų fermentų ir kai kurių hormonų kiekį, kepenys taip pat gamina vaisiaus kraują.

Galima išskirti penkis labiausiai kepenis žalojančius aspektus:

  • Alkoholis – neabejotinai yra ne tik kepenų, bet ir viso žmogaus organizmo priešas. Jei alkoholio vartojama retai, saikingai, didelės žalos kepenims jis nedaro. Bet vartojant alkoholį dideliais kiekiais ir dažnai kepenys yra pažeidžiamos, sumažinamas jų pajėgumas iš organizmo pašalinti toksinus. Piktnaudžiaujant alkoholiu ilgalaikėje perspektyvoje kepenų pažeidimai gali sukelti kepenų cirozę. Taigi, kepenys nebefunkcionuos. Žūva kepenų ląstelės. Atkurti jas galimybių yra, bet drauge išlieka ir mutacijų galimybės, o mutacijos gali suponuoti vėžio formavimąsi.
  • Vaistai, tiksliau – piktnaudžiavimas vaistais. Tikrai ne be reikalo kai kuriems vaistams reikalingas receptas, vaistais primygtinai rekomenduojama nepiktnaudžiauti ir pan. Per ilgas vaistų vartojimas gali sąlygoti žalą kepenims, kuri gali būti nedidelė, o gali ir visai suardyti kepenis. Todėl prieš vartojant vaistus būtina pasikonsultuoti su gydytoju ir vaistus vartoti tiksliai taip ir tiksliai tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Gydytojai žino, koks vaistų vartojimas yra saugus. Maža to, nepamirškite, kad kiekvieno žmogaus organizmas yra individualus, todėl negalima gydytis taip, kaip gydėsi šeimos narys, draugas, kolega ar kaimynas.
  • Rūkymas – dar vienas kepenų ir visos organizmo priešas. Cigarečių dūmuose esančioms cheminėms medžiagoms pasiekus kepenis sukeliamas oksidacinis stresas ir kepenys ima gaminti laisvuosius radikalus, kurie žaloja kepenų ląsteles.
  • Miego stoka. Sakysite, kaip miegas susijęs su kepenimis? Bet tyrimais patvirtinta, kad miego stoka taip pat gali sukelti kepenims oksidacinį stresą. Mokslininkai patvirtino ir tai, kad asmenų, kurie stokoja miego, kepenys netinkamai perdirba riebalus, todėl pastarieji kaupiasi organizme.
  • Netinkama mityba taip pat lemia kepenų pažeidimus. Dideliais kiekais vartojant nesveiką maistą kepenyse susikaupia riebalų perteklius. Tam net yra ligos pavadinimas – nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga. Turint antsvorio kepenys per daug apkraunamo, jos nesugeba perdirbti reikiamo riebalų kiekio ir todėl pradeda riebalus kaupti savo ląstelėse. Ilgalaikėje perspektyvoje tai suponuos kepenų pažeidimus.

Jei rūpinatės savo sveikata ir kepenimis, visiškai atsisakykite arba iki minimumo apribokite alkoholio vartojimą, nerūkykite, nepiktnaudžiaukite vaistais, laikykitės tinkamo darbo ir poilsio režimo, pasirūpinkite sveika savo mityba. Taip pat galite kart nuo karto savo kepenis palepinti kokybiškais maisto papildais.

Renkantis maisto papildą kepenims, rekomenduojame riktis, kurio veiklioji medžiaga turėtų Silimariną. Daugiausiai Silimarino turi Margainio maisto papildas, taip pat Artišokas.

Taigi, kepenys yra vienas esminių žmogaus organų, kurio sveikata teigiamai veikia ir viso organizmo būklę, žmogaus imunitetą. Tikslinga vengti rizikos veiksnių, rūpintis savo mityba, jei, reikia, periodiškai vartoti maisto papildų kepenims.

Nemokamas siuntimas