Kremas su Hialurono rūgštimi

  • Hialurono rūgštis kremuose – nauda mūsų odai?
  • Kokia kosmetika su Hialurono rūgštimi yra populiari Lietuvoje?
  • Kodėl lietuviai vertina kosmetika su Hialurono rūgštimi?

Kai kalbama apie odos grožį, jos jaunystę, priemones odai, dažnai linksniuojama hialurono rūgštis. Jei kosmetikos priemonių sudėtyje išvystame šį pavadinimą, daugelis tą produktą traktuojame kaip gerą, naudingą, o neretai ir nevengiame pakloti už jį nemenkų sumų. Kas yra toji stebuklinga hialurono rūgštis, kokią naudą tekia ir kokia jos paskirtis kosmetikos priemonėse? 

Kas yra hialurono rūgštis?

Kalbant „sudėtingąja“ kalba, tai hialurono rūgštis yra glikozaminglikanas, kurio daugiausia telkiasi jungiamajame, taip pat dengiamajame bei nerviniame audiniuose. Hialurono yra ir mūsų organizme, tiesa, su metais jo kiekis mažėja. Kadangi hialurono teigiamos įtakos ląstelių dalijimuisi ir migracijai užginčyti neįmanoma, tad natūralu, jog mažėjant jo kiekiui tai atsispindi mūsų išvaizdoje.

Hialuronas pasižymi savybėmis sugerti drėgmę ir tinkamai ją paskirstyti po visą organizmą. Įdomu tai, kad viena vienintelė hialurono rūgšties molekulė gali išlaikyti net iki pusės tūkstančio molekulių vandens! Ar dar bereikia įrodinėti, kaip efektyviai ji gali drėkinti odą? 

Kokia yra hialurono rūgšties nauda?

Veido kremas su hialurono rūgštimiKalbant apie šios medžiagos naudą, pirmiausia, akcentuojama oda – priemonės su hialurono rūgštimi rekomenduojamos visiems, kurie nori odą kuo ilgiau išlaikyti jauną, tinkamai drėkinamą, elastingą ir sveikai atrodančią. Dėl drėkinamųjų savybių ši rūgštis yra reikšmingas „žaidėjas“ sveikos odos išsaugojimo procese. Apie 25 gyvenimo metus, pradėjus mažėti hialuronui organizme, pastebimos raukšlelės, odos sausumas, ilgainiui ji glemba, kadangi prarandamas elastingumas. Tad būtinas papildomas odos drėkinimas ir hialurono gavimas iš kitų šaltinių. Tam rekomenduojamos kokybiškos hialurono injekcijos arba savo sudėtyje hialurono rūgšties turinčios kosmetikos priemonės.

Nauda odai – ne vienintelė priežastis pasirūpinti, kad organizmas gautų hialurono. Pastarasis, teigiama, dar spartina žaizdų gijimą, taip pat yra itin naudingas sąnariams, konkrečiai – kremzlių elastingumui.

Tiesa, būtina paminėti ir tai, kad hialurono mažėjimui organizme įtakos turi ne tik toks natūralus veiksnys kaip senėjimas, bet ir kiti, kuriuos galime reguliuoti ar visai išvengti, pavyzdžiui, ultravioletiniai spinduliai, nesveika mityba, rūkymas, stresas, įvairūs teršalai ir kt. Toks neigiamas aplinkos poveikis suponuoja odos elastingumo praradimą, jos sausėjimą, neigiamai veikia ir spalvą – ji blykšta. 

Kokiose kosmetikos priemonėse yra hialurono rūgšties?

Kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, sąrašas būtų gana solidus, bet didžiąją dalį jų sudaro skirtos veido odai. Kremai veidui, losjonai, serumai – tai tik kelios kosmetikos priemonių, kurių sudėtyje gali būti hialurono, grupės. Pavyzdžiui, „Biofitus“ kosmetikos linijoje labai populiarus drėkinamasis veido kremas, turintis ir hialurono rūgšties, ir daug kitų odai naudingų vitaminų, aliejų. Kartais klaidingai manoma, jog drėkinamasis kremas reikalingas tik turintiems sausą odą. Anaiptol, kiekvienam odos tipui labai svarbus tinkamas jos drėkinimas, todėl drėkinamasis kremas turi būti kiekvieno kosmetikos priemonių lentynėlėje. Kreme esanti hialurono rūgštis efektyviai drėkins ir kondicionuos odą, dėl ko veido oda bus skaisti, sveika, elastinga. Šios rūgšties yra ne tik drėkinamuosiuose, bet ir dieniniuose, naktiniuose ir kt. kremuose.

Hialurono rūgštis populiari ir priemonėse, skirtose ploniausiai veido odai – paakių. Šios srities priežiūra turėtų būti itin kruopšti. Hialurono sudėtyje turintis kremas paakiams suteiks šios srities odai reikiamos drėgmės, padės mažinti raukšleles, tamsius ratilus aplink akis, nuovargio žymes, oda bus ne tik sveikesnė, bet ir skaisti, natūraliai spindinti.

Hialurono rūgšties galime rasti ir veido odai skirtuose serumuose. Čia ši medžiaga taip pat atlieka daugiausia drėkinamąją odos funkciją.

Reikia paminėti, jog atsiranda skeptikų, teigiančių, kad išoriškai naudojamos priemonės neturi odai beveik jokios įtakos, nes neprasiskverbia į giliausius sluoksnius. Tokią poziciją tikslinga paneigti, nes tinkamas kremo ar kitos kosmetikos priemonės kiekis ir teisingas jos tepimas leidžia veikliosioms medžiagoms pasiekti tuos odos sluoksnius, kuriuos reikia.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis