Žvynelinė: kokias priemones rinktis?

list In: Kosmetika: straipsniai ir naudinga informacija On:

Psoriazę, daugelio vadinamą žvyneline, galime vadinti sudėtinga odos liga ir visai neperlenksime lazdos. Apie žvynelinę daug pasako jau vien tai, kad liga yra nepagydoma. Ji gali kamuoti nuolat, gali pasitraukti ir vėl pasikartoti. Žvynelinė pažeidžia ne tik odą – kai kuriais atvejais ji pažeidžia ir sąnarius. Sergančiųjų žvyneline nėra labai daug, bet tie, kurie turi šią ligą, puikiai žino, kaip neigiamai ji veikia gyvenimo kokybę, kaip atsakingai reikia rinktis, kokias kosmetikos priemones naudoti.

Kas yra žvynelinė?

Tai – lėtinė liga, kuri, kaip jau minėjome, pažeidžia odą ir sąnarius (pastaruosius tik sunkiais atvejais). Žvynelinę nuo kitų odos ligų atskirti nesunku – ją išduoda blizgus odos sluoksnis, kai oda atrodo tarsi padengta žvyneliais. Taip nutinka dėl per greito paviršinės odos ląstelių dauginimosi.

Sergant žvyneline pacientai dažnai skundžiasi pažeistos odos plotų niežuliu, kartais ir skausmu, pasikasius ar nukasius tuos žvynelius oda lieka raudona, bet po kurio laiko vėl pasidengia žvyneliais. Vienas didžiausių neigiamų psoriazės aspektų – diskomfortas ir neigiama įtaka pasitikėjimui savimi. Diskomfortas juntamas dėl ligos keliamų simptomų, pleiskanų, jei liga pažeidė plaukuotąją galvos dalį, o pasitikėjimas savimi paprastai smunka, jei psoriazės pažeisti plotai yra matomoje vietoje, kadangi atrodo jie tikrai ne estetiškai.

Tikimybė susirgti žvyneline yra vienoda tiek vyrams, tiek ir moterims.

Kokios yra žvynelinės atsiradimo priežastys?

Blogiausia yra tai, kad tikslios psoriazės priežastys nėra žinomos. Bet daromos prielaidos, jog ligos atsiradimą gali paskatinti išorės aplinkos sąlygoti veiksniai, pavyzdžiui, kvėpavimo takų infekcijos, stresas, alkoholis ir rūkymas, tam tikri vaistai, odos dirginimas ir kt. Taip pat teigiama, jos žvynelinė gali būti paveldima.

Kokie kosmetikos ingredientai naudingi žvynelinės pažeistai odai?

Kremas žvynelinėŽvynelinė nepagydoma, bet suvaldoma liga. Tiesa, tai nelengva – reikalinga nuolatinė skrupulinga odos priežiūra, atsakingas kosmetikos priemonių pasirinkimas. Jei turite šią odos ligą, greičiausiai jau įpratote nuolat atidžiai skaityti perkamų kosmetikos priemonių sudėtį. Tad kokių gi ingredientų verta ieškoti žvynelinės pažeistai odai?

  • Pirmuoju numeriu galėtume įrašyti argano aliejų. Jis minimas visur, kur kalbama apie šios ligos gydymą ir ligos pažeistos odos tinkamą priežiūrą. Argano aliejuje yra riebalų rūgščių bei karotenoidų, balansuojančių odos drėgmės lygį. Gryname argano aliejuje yra daug antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčio vitamino E, kuris gali sumažinti uždegimą, suponuotą psoriazės, todėl pastebimai sumažės ir niežulys. Negana to, šis vitaminas efektyviai mažina ligos pažeistos odos plotų paraudimą, tad jie kur kas mažiau matomi. Taigi, turintys šią odos problemą turėtų kremų, losjonų, šampūnų ir kitų kosmetikos priemonių sudėtyje ieškoti argano aliejaus.
  • Kanapių sėklų aliejus, savyje turintis daug vitaminų (pavyzdžiui, A, B, C, E ir kt.), gali padėti saugoti odą nuo išsausėjimo, žvynelių atsiradimo. Šis aliejus turi priešuždegiminių, regeneruojančių savybių, todėl verta rinktis kosmetikos priemones, kurių sudėtyje jo yra.
  • Avokadų aliejus – dar vienas kosmetikos priemonių ingredientas, kuris bus naudingas, jei kovojate su psoriaze. Šis aliejus puikiai minkština ir drėkina odą.
  • Į sąrašą būtina įtraukti ir kokosų aliejų, kurio nauda odai jau neabejojama. Jis puikiai drėkina ir minkština, kad yra labai svarbus psoriazės pažeistai odai.  Kokosų aliejus padeda atšokti vadinamiems žvyneliams, mažina odos paraudimą, jos niežėjimą bei gali padėti, siekiant mažinti žvynelių atsiradimą.
  • Sergantys žvyneline kosmetikos priemonių sudėtyje turėtų ieškoti ir alyvuogių aliejaus. Sėkmės istorijas pasakojantys žvynelinės turėtojai atskleidžia, kad naudodami šį aliejų sėkmingai užkirto kelią ligos progresavimui. Alyvuogių aliejus irgi mažina uždegiminius procesus odoje, paraudimą, naujų žvynelių atsiradimą.
  • Žvynelinės pažeistai odai galite naudoti ir taukmedžių sviestą. Daug vitaminų savyje turinti kosmetikos priemonė efektyviai drėkina odą, ją atgaivina. Toks sviestas dažnai būna papildytas kitais naudingais aliejais, todėl kosmetikos priemonės nauda išauga. Taukmedžių sviestas turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių, todėl mažina odos niežėjimą, paraudimą.

Pasirūpinkite savo oda tinkamai – naudokite tik natūralią ir kokybišką kosmetiką, savo sudėtyje turinčią odai labai naudingų savybių.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis