fbpx
Kosmetika

Trūkinėja lūpos: kaip padėti?

Lūpomis reikia rūpintis ištisus metus, mat, vasarą jas džiovina saulė, karštis, o žiemą lūpos skilinėja dėl temperatūrų kaitos, šalčio bei vėjo. Todėl lūpomis reikia rūpintis visus metus ir  visada turėti lūpų balzamą. Tiesa, ar žinote  kaip teisingai jį pasirinkti ir kokių ingredientų reikėtų ieškoti lūpoms skirto balzamo sudėtyje?

Kodėl lūpos skilinėja?

Priežasčių, kodėl lūpos skilinėja, gali būti ne viena. Pirmiausia, verta pagalvoti apie vitaminų stoką – lūpos skilinėja, kai trūksta vitamino A ir E. Galimas ir atvirkštinis variantas, kai lūpos skilinėja būtent dėl vitaminų pertekliaus. Lūpoms labai reikalingas vitaminas E organizme ilgai neišsilaiko, o štai vitamino A gali būti per daug – tokiu atveju lūpos sausės, šerpetos, skilinės. Jei bėda susijusi su vitaminais, greičiausiai užteks subalansuoti mitybą.

Lūpos skilinėti gali ir tada, jei vartojame per mažai skysčių ir organizme pasireiškia jų trūkumas. Lūpos puikiai tai išduoda. Jei problema – dehidratacija, gerkite kuo daugiau vandens, taip pat tikslinga atsisakyti tokių gėrimų kaip arbata ir kava. Jei negalite atsisakyti, bent sumažinkite jų vartojimą – vieną, kitą puodelį arbatos ar kavos pakeiskite stikline vandens. Vanduo grožiui labai reikalingas, tai – ne paslaptis.

Lūpos sausėti bei skilinėti gali ir dėl ilgai išliekančių lūpų dažų poveikio. Tokio tipo lūpų dažai giliai įsigeria ir išgarina iš lūpų drėgmę. Jei neįsivaizduojate savo dienos be tokio lūpdažio, taip pat tada, net jei ilgai išliekančius lūpų dažus naudojate retais atvejais, visada nusivaliusios juos lūpas drėkinkite balzamu.

Ar žinote, kad lūpas sausina ir dantų pasta, kurioje daug fluoro?

Jau minėtos oro sąlygos (šaltis, vėjas ir kt.) taip pat yra viena labai dažnų sausėjančių lūpų priežasčių. Kadangi oras nuo mūsų nepriklauso ir šio veiksnio reguliuoti negalime, turime kasdien rūpintis tinkamu lūpų drėkinimu ir maitinimu.

Esminė lūpų priežiūros taisyklė žiemą

Jei norite kasdien džiaugtis sveikomis ir dailiai atrodančiomis lūpomis, esminė taisyklė – pakankamai ir tinkamai jas drėkinti. Tam puikiai tiks viena iš kosmetikos priemonių – lūpų balzamas (vazelinas).

Kokių ingredientų ieškoti lupų balzamo sudėtyje?

Kosmetikos priemonių parduotuvėse maloniai nustebins labai platus lūpų balzamų asortimentas. Renkantis verta prioritetą teikti ne kainai, ne gamintojui, ne pakuotės dizainui ar tam, kokį lūpų balzamą naudoja draugė, svarbiausia – produkto sudėtis. Tad kokių ingredientų reikėtų ieškoti lūpų balzamo sudėtyje, jei norite, kad lūpos būtų maitinamos ir drėkinamos?

Organinis palmių aliejus – ideali priemonė. Šis aliejus bus puikus pagalbininkas, norint efektyviai kovoti su lūpų odos sausėjimu, pleiskanojimu ir skeldėjimu, palmių aliejus išlaiko drėgmę, saugo nuo vandens išgarinimo iš lūpų. Jis puikiai minkština lūpų odą bei apsaugo ją nuo išorės poveikio.

Kokosų aliejus taip pat daugeliui žinomas kaip puiki priemonė, kovojant su odos sausėjimu. Jis ypač tinka lūpų odai, todėl balzamas, kurio sudėtyje yra šio aliejaus, sausoms ir skilinėjančioms lūpoms bus tobulas pasirinkimas. Jis naudingas ne tik norint išvengti lūpų skilinėjimo, bet ir tada, kai problema jau yra – kokosų aliejus gydo lūpų odos įtrūkimus.

Jojobos vaškas – irgi puikus ingredientas, kuris, būdamas lūpų balzamo sudėtyje, efektyviai pamaitins, minkštins ir drėkins lūpų odą. Labai tinka itin sausų ir suskeldėjusių lūpų priežiūrai.

Rinkdamiesi balzamą lūpoms prioritetą teikite tam, kurio sudėtyje yra puikiomis minkštinančiomis ir drėkinančiomis savybėmis pasižyminčio avokado sviesto.

Kakavos sviestas – jis pelnytai vadinamas grožio šaltiniu. Idealiai minkštinantis bei drėkinantis odą sviestas bus labai geras pasirinkimas skilinėjančioms ir labai sausėjančioms lūpoms. Pasitepus balzamu, kurio sudėtyje yra šio sviesto, net labai šiurkščios lūpos taps neapsakomai švelnios ir minkštos. Dar daugiau privalumų teikia malonus šokolado kvapas.

Tai tik keli lūpoms itin naudingi ingredientai, kiurių verta ieškoti lūpų balzamo sudėtyje.