fbpx
Kosmetika

Stebuklinga priemonė išsausėjusiai kūno odai žiemą – kas ji?

Jei turite sausą odą, tai sausėjančios odos problema lydi visus metus, o žiemą ji daugeliui tampa nepakenčiama, kadangi ir taip sausa oda ima net pleiskanoti – tai matoma plika akimi. O ką jau kalbėti apie to keliamą diskomfortą. Bet šaltuoju metų laiku vargsta net tie, kurie paprastai kovoja su riebios odos keliamomis problemomis. Kaip prižiūrėti ir kuo pamaitinti odą žiemą, kad mažiau vargintų sausumas, o oda būtų švelni, elastinga ir sveika?

Kodėl žiemą oda sausėja?

Šaltuoju metų laiku odos problemos suintensyvėja dėl veiksnių, veikiančių mūsų odą iš išorės. Dažniausiai tai yra vėjas, šaltis, kurie sėkmingai garina drėgmę iš odos, taip pat temperatūrų kaita (iš lauko įėjus į šiltą patalpą ir atvirkščiai), kondicionierių, radiatorių, židinių ir kitų šilumos šaltinių skleidžiama šiluma, kuri odą sausina. Dar prie visko prisideda ir karštas vanduo, kuriuo prausiamės kiekvieną dieną. Sakysite, vasarą irgi prausiamės? Taip, bet šiltuoju metų laiku paprastai naudojamės kiek vėsesniu vandeniu, o štai žiemą daugelis lepinasi šilto ar net karšto vandens srovėmis. O tai odai nėra sveika.

Esminės odos priežiūros žiemą taisyklės

Odą visus metus privalu maitinti, taigi naudoti maitinamuosius kremus, losjonus reikia visais metų laikais, neatsižvelgiant į vyraujančius orus. O drėkinimas kremas dar neretam kelia klausimų. Vyrauja pozicija, kad drėkinti odą reikia tik šiltuoju metų laiku, kuomet lepina šiluma ir saulė. Visgi svarbu žinoti, kad tinkama sodos drėkinimas yra reikalingas nuolat, vadinasi, ir žiema – ne išimtis. Tik svarbu žinoti, kaip teisingai tą daryti.

Žiemos laikotarpiu ryte odą nuprausus vandeniu (geriau nenaudoti karšto) palepinkite ją drėkinamuoju kremu ir leiskite kremui gerai įsigerti į odą. Prieš eidami į lauką dar odą patepkite apsauginiu kremu. Jei lauke labai šalta (šalčiau nei -10 laipsnių), tuomet drėkinamojo kremo atsisakykite – jį tepkite vakare ant švarios odos.

Kalbant apie viso kūno odą, tai žiemą kas vakarą, ypač po maudynių, lepinkite ją drėkinamųjų ir maitinamųjų savybių turinčiomis priemonėmis.

Odos priežiūros priemonių karalius žiemą – kūno sviestas

Kūno sviestą šaltuoju metų laiku liaupsina grožio specialistai tikrai pelnytai – ši priemonė turėtų atsidurti kiekvieno besirūpinančio savo oda kosmetikos priemonių lentynėlėje.

Kartais skundžiamasi, kad naudojant kūno sviestą nesulaukiama norimo efekto. Paprastai to priežastis – neteisingas šios priemonės naudojimas. Jei norite sulaukti maksimalios naudos odai, pirmiausia kūną kruopščiai nušveiskite – tai labai svarbu, nes jei sviestą tepsite ant nenušveistos odos, turinčios negyvų ląstelių, efekto tikrai nesulauksite. Kūno sviestą geriausia naudoti nusimaudžius, kuomet oda minkšta, jos poros atsivėrusios, todėl sviestą bus kur kas patogiau tepti ir jis puikiai įsigers į odą. Palankiausias paros metas odą lepinti kūno sviestu – vakaras. Tuomet per naktį oda bus maitinama ir drėkinama, o ryte džiaugsitės jos švelnumu ir elastingumu.

Kokį kūno sviestą rinktis?

Jei kūno sviestą renkatės pirmą kartą, gali kiek sugluminti jo pasiūla – ji gana didelė, tad išsirinkti geriausiai tinkantį nebus lengva. Visgi reikia pasakyti, kad populiariausiųjų viršūnėje – taukmedžių sviestas, pasižymintis itin puikiomis maitinamosiomis  ir drėkinamosiomis savybėmis. Tad šis kūno sviestas bus geriausias pasirinkimas bet kokio tipo odai. Taukmedžio sviestas yra turtingas odai taip reikalingų vitaminų, taip pat labai svarbu, kad ji nekemša porų.

Artėjant žiemai savo kūno priežiūros priemonių arsenalą papildykite kūno sviestu ir džiaugsitės švelnia, elastinga ir sveika kūno oda.