fbpx
Kosmetika

Saulėgrąžų sėklų aliejus kosmetikoje

Visos sėklos (saulėgrąžų, moliūgų, sezamų ir kt.) yra labai vertinamos tiek mitybos, tiek grožio specialistų. Tokį vertinimą lemia sėklose esantys vitaminai bei mineralai. Sėklos – tikrų tikriausias naudingųjų medžiagų šaltinis, o jų naudą gauname ne tik dėdami į maisto produktus ar valgydami vienas, bet ir naudodami iš jų pagamintus produktus, pavyzdžiui, aliejų, bei išoriškai – kosmetiką.

Kuo naudingos saulėgrąžų sėklos?

Kas yra saulėgrąžų sėklos, žinome tikrai visi ir dauguma jų neabejotinai yra ragavę. Kalbant apie mūsų odą ir grožį, tai šios sėklos ypač naudingos norint stabdyti senėjimo procesą, kadangi jose gausu ląsteles saugančio vitamino E. Be šio, yra ir daugiau odai, nagams, plaukams naudingų medžiagų, pavyzdžiui, normaliai jungiamojo audinio būklei palaikyti reikšmingo vario, nagams ir plaukams labai svarbaus seleno, taip pat mangano, fosforo, vitamino B6, cinko, magnio ir kitų.

Apie saulėgrąžų sėklų aliejų…

Saulėgrąžų sėklų aliejus neabejotinai yra išgaunamas iš jau minėtų saulėgrąžų sėklų. Nors dažniausiai pastarasis naudojamas virtuvėje – gaminant maistą, neretai pasirenkamas ir kosmetikos priemonėms, būtent dėl jo minkštinamųjų savybių. Saulėgrąžų sėklų aliejus laikomas vienu sveikiausių ingredientų rūpinantis savo odos bei plaukų būkle.

Saulėgrąžų sėklų aliejus, kaip ir pačios saulėgrąžų sėklos, turi daug naudingų medžiagų. Iš jų verta išskirti linolo rūgštį, kurios šis aliejus turi daugiausia. Be jos, saulėgrąžų aliejuje yra daug vitaminų A, E, D, taip pat karotinoidų, lecitino, oleino bei palmitino rūgščių.

Tiek pačios saulėgrąžos, tiek jų aliejus padeda odą išlaikyti sveiką, švytinčią, jauną ir tinkamai drėkinamą. Jis puikiai odą ramina bei regeneruoja. Bus itin naudingas sudirgusiai odai. Negana to, saulėgrąžų sėklų aliejus gali padėti greičiau gyti odos žaizdelėms. Nenuginčijama šio aliejaus nauda įžvelgiama ir plaukams bei galvos odai – jis maitina galvos odą, padeda atkurti plaukų struktūrą, turi kondicionuojančių savybių, todėl nenuostabu, jog šį ingredientą rasime daugelio plaukams skirtų balzamų, tai pat ir šampūnų sudėtyje.

Saulėgrąžų sėklų aliejus kosmetikos priemonėse

Kaip jau minėjome, saulėgrąžų sėklų aliejus dėl minkštinančių ir maitinančių savybių naudojamas plaukams ir odai skirtose kosmetikos priemonėse: kremuose veidui, kūnui, šampūnuose, balzamuose plaukams ir kt. Daugelio „Biofitus“ natūralios kosmetikos linijos produktų sudėtyse rastume šio odai itin naudingo aliejaus.

Pavyzdžiui, vitaminų prisotintame veido serume saulėgrąžų aliejus atlieka ir apsauginę, ir minkštinamąją funkciją – jis suteikia odai minkštumo bei sukuria patikimą apsauginį sluoksnį. Šis aliejus naudingas ir lūpų odai, ypač šaltuoju metų laikų. „Biofitus“ lūpų balzamo sudėtyje esantis saulėgrąžų aliejus maitina odą, kadangi turi didelį kiekį vitamino E. Jautriai paakių sričiai kosmetiką reikia rinktis itin atsakingai. „Biofitus“ linijos paakių kremas savo sudėtyje, be daugelio naudingų medžiagų, hialurono, turi ir saulėgrąžų aliejaus, kuris minkština paakių odą, sukuria apsauginį jos sluoksnį bei kondicionuoja, tad efektyviai padeda mažinti tamsius ratilus, paburkimą. Veido valiklių bei prausiklių sudėtyje taip pat rastume saulėgrąžų aliejaus, kuris suteikia reikiamo minkštumo, drėkina, taip pat odą pamaitina, o tai ypač svarbu nusivalius makiažą, kuris visą dieną dengė veido odą. Naktinio kremo sudėtyje irgi yra saulėgrąžų aliejaus, kuris pamaitins, drėkins ir efektyviai minkštins odą. Tai labai svarbu vakare, kai nuvalomas makiažas ir oda paruošiama ilsėtis. Drauge toks kremas su šiuo aliejumi sukurs apsauginį sluoksnį, kad odos nepultų bakterijos.