fbpx
Kosmetika

Paakių odą: paakių kremas ir kiti svarbūs aspektai

Paakių kremas

Paakių oda labai plona, joje riebalinių liaukų mažai, ji sausa ir kur kas imlesnė neigiamam aplinkos poveikiui, todėl jos priežiūra reikalauja atitinkamo dėmesio ir veido odai naudojamos priemonės dažnu atveju netinka – paakiams reikėtų naudoti specialiai šiai sričiai skirtas priežiūros priemones. Būtent paakių oda daug ką išduoda, pavyzdžiui, tai, kad stokojama miego, patiriame stresą, negana to, ši zona viena sparčiausiai neatsilaikančių prieš senėjimo procesus. Norint tinkamai paakių oda pasirūpinti svarbu rinktis kokybiškas priemones šiai veido sričiai. Taip pat svarbu žinoti, kad vienos priemonės suteikia odai apsauginį sluoksnį, o kitos – mažina kosmetinius šios zonos defektus, pavyzdžiui, patinimą, patamsėjimą.

Paakių kremas

Kremo, kurį naudojate veido odai, paakių zonoje netepkite – šiai plonytei odai reikalingas specialus paakių kremas, savo sudėtimi, tekstūra tinkantis šiai jautriai zonai.

Paakių kremas turėtų būti tepamas plonu sluoksniu, nes storai užteptas sluoksnis trukdys odai kvėpuoti. Švelniai tapšnojant pirštų pagalvėlėmis paskirstykite paakių kremą, braukdamos nuo nosies iki smilkinių. Paakių kremas tepamas ir ant voko, ne tik paakių zonoje, tik netepkite iki pat akies, kad kremo nepatektų į akis.

Jaunoms merginoms visiškai užteks drėkinamųjų savybių turinčio paakių gelio. Brandžioms moterims tiks maitinamasis paakių kremas, serumas raukšlelių turinčiai odai. Jei vargina tamsūs ratilai po akimis, paakių kremo sudėtyje žvalgykitės kolageno, kofeino.

Svarbu renkantis paakių kremą atsižvelgti į nurodytą amžių, mat jaunoms merginoms nereikėtų naudoti brandžioms moterims skirtų paakių kremų ir atvirkščiai, o taip pasitaiko. Vyresnio amžiaus moterims skirti paakių kremai paprastai turi medžiagų, padedančių kovoti su raukšlelėmis. Jaunos merginos, siekdamos užbėgti senėjimo procesams už akių, perka tokius kremus vildamosi, kad juos naudojant raukšlelių neatsiras. Visgi odai nepritaikytas kremas ir jo sudedamųjų dalių kompleksas gali padaryti meškos paslaugą.

Kaip teisingai tepti paakių kremą?

Nepriklausomai nuo to, ar kremą lengvai įtapšnosite į odą, ar tepsite, svarbiausia tai daryti švelniai. Netrinkite, netampykite odos. Galima kremo užtepti ant vatos gabalėlio, palaikyti jį paakių zonoje ir nuimti. Paskui svarbu leisti kremui įsigerti į odą – tam užteks poros minučių. Tik tada tepkite makiažo priemones, jei kremą tepate ryte. Jei kremą tepate vakare, tada prieš tai kruopščiai makiažą nuvalykite.

Nepalikite makiažo naktį

Tikriausiai daug kur skaityta ir girdėta, kad prieš einant miegoti privalu nusivalyti makiažą. Tai tiesa, tad kad ir kokia pavargusi būtumėt, skirkite kelias minutes kruopščiam makiažo nuvalymui. Nakčiai likusios ant veido ir paakių zonoje makiažo priemonės dirgins odą, ją sausins. Paakių zonai naudokite specialų akių makiažo valiklį. Tiek paakių, tiek vokų odai nenaudokite šiurkščių rankšluosčių ar kitų audinių. Valikliu sudrėkinkite vatos gabalėlį ir švelniais judesiais, iš apačios į viršų, valykite makiažą.

Kas kenkia paakių odai?

Kaip ir viso kūno odai, paakių zonai nenaudingas piktnaudžiavimas alkoholiu bei rūkymas, deguonies stoka, paakių odą žaloja įtampa bei stresas. Taip pat reikėtų paminėti ir saulę – jos poveikis paakių odai yra nepageidaujamas. Nerekomenduojama vakare gerti labai daug skysčių, kadangi ryte vaizdas veidrodyje nenudžiugins – paakiai bus kaip reikiant patinę. Paakių odai nesveika daug laiko praleisti patalpose ir mažai gryname ore – tuomet oda papilkėja ir tikrai neprimena skaisčios, sveikos odos.