fbpx
Kosmetika

Kaip pagelbėti išsausėjusiai odai?

Itin dažnai išsausėjusia oda skundžiamasi šaltuoju metų laiku, mat žiemą atsiranda kur kas daugiau odą sausinančių veiksnių, pavyzdžiui, vėjas, patalpose veikiantys ir orą šildantys kondicionieriai ir kt. Bet nemažai žmonių sausos odos problemą priversti spręsti nuolat. Taigi, kodėl oda sausėja ir ką daryti bei kokias odos priežiūros priemones rinktis, siekiant pagerinti sausos odos būklę bei nejausti dėl to diskomforto?

Kodėl oda sausėja?

Reikia pasakyti, jog sveika oda visada švytės, ji bus padengta plonyčiu riebalų sluoksniu, kuris padeda išlaikyti epidermio elastingumą, patikimai saugo šį odos sluoksnį nuo dehidratacijos bei neigiamo poveikio iš aplinkos. Pajusti, kada tas apsauginis sluoksnis pažeidžiamas, nesunku – oda praranda drėgmę, ima šerpetoti, gali ir perštėti, kur kas greičiau atsiranda smulkių raukšlelių.

Priežasčių, kodėl sausėja oda, yra begalė. Jos gali būti vidinės, pavyzdžiui, organizmo būklė, patiriamas stresas, mityba ir pan., gali būti ir išorinės, pavyzdžiui, temperatūrų kaitą, žvarbus vėjas ir pan. Kartais pasitaiko, kad sausos odos problema tiesiog yra paveldėta. Jei reikėtų išskirti kelis pagrindinius veiksnius, tai sausą orą galėtume įrašyti pirmuoju numeriu. Dar vienas itin neigiamas aspektas odai – saulė. Kad ir kaip ją mylėtume bei trokštume ja lepintis, saulė sausina odą. Saulę reikėtų išskirti dar ir todėl, kad ji, priešingai nei kiti neigiamą poveikį darantys veiksniai, prasiskverbia ir į gilesnius odos sluoksnius. Odos sausumui įtakos turi ir dar vienas veiksnys – karštas vanduo. Nagi, kas nemėgstame pasilepinti karšto vandens vonia? Bet turėtumėte žinoti, kad karštas vanduo sausina viso kūno odą, nes nuplauna apsauginį sluoksnį, tad riboti tokių pasilepinimų dažnumą ir laiką yra būtina, jei nenorite, kad oda pernelyg išsausėtų. Lygiai tokiu principu – apsauginio sluoksnio pašalinimu – veikia ir muilas.

Kokių ingredientų ieškoti kosmetikos priemonėse, jei Jūsų oda yra sausa?

Greičiausiai nė nereikia sakyti, kad turintiems sausą odą itin svarbus yra drėkinamasis kremas. Bet tai – viena iš priemonių odos priežiūrai. Visgi sausai odai labai svarbu ne tik pačios priemonės, bet ir jų sudėtis. Kokių ingredientų vertėtų žvalgytis turintiems sausos odos problemą?

Pavyzdžiui, abrikosų branduolių aliejus būtų labai sveikintinas ingredientas. Jis turtingas vitaminų A ir E, odą minkštinančių riebalų rūgščių. Abrikosų branduolių aliejus saugo odą nuo sausėjimo, šerpetojimo, jis efektyviai sulaiko drėgmę. Nors tinka absoliučiai visų tipų odai, bet sausai ir brandžiai bus geriausias pasirinkimas.

Kalbant apie sausą odą tiesiog privalu paminėti argano aliejų, pasižymintį puikiomis drėkinamosiomis savybėmis. Šis aliejus bus labai geras pasirinkimas ne tik odos priežiūrai, bet ir plaukams.

Puiku, jei odos priežiūrai skirtose priemonėse yra taukmedžių sviesto. Pastarasis maitina odą ir teigiamai veikia jos elastingumą. Jis – nepamainomas sausai odai. Efektyviai drėkinantis, raminantis bei maitinantis taukmedžių sviestas (vienas ar kaip kosmetikos priemonių sudedamoji dalis) tinka ir veido, ir viso kūno odos priežiūrai.

Alyvuogių aliejus yra dar vienas ingredientas, kurio verta pasižvalgyti odos priežiūros priemonių sudėtyje. Puikiai drėkinantis, o svarbiausia – ilgalaikio poveikio, alyvuogių aliejus tiks viso kūno odai, net ir itin jautriai paakių sričiai.

Kas svarbu prižiūrint sausą odą?

Kaip jau minėjome, drėkinamasis kremas yra viena svarbiausių priemonių, jei Jūsų oda sausa. Bet reikia žinoti tam tikrus niuansus, kad sulauktumėte didžiausio drėkinamojo kremo teikiamo poveikio. Pirmiausia, tai šio tipo kremo nereikėtų tepti ant sausos odos. Nuvalę veidą jo nenusausinkite, o palikite odą kiek drėgną ir tepkite drėkinamąjį kremą – drėgmė padės kremui kur kas geriau susigerti. Negana to, odos drėgmė bus išlaikoma ilgiau. Jei juntate kremo perteklių ant odos, švelniai nusausinkite odą natūraliu audiniu ar popierine servetėle.

Stenkitės gerti kuo daugiau vandens – tai labai svarbu odos drėgmės lygiui!