Dermatitas: kokios priemonės veiksmingos?

list In: Kosmetika: straipsniai ir naudinga informacija On:
 • Kas yra dermatitas?
 • Koks kremas tinka dermatitui gydyti?
 • Kokie yra dermatito tipai?

Oda, jos būklė ir sveikata yra tiesiogiai susijusi su mūsų grožiu, gyvenimo kokybe bei pasitikėjimu savimi. Probleminė oda dažnai verčia kompleksuoti, slėpti tam tikras kūno vietas po drabužiais, plačiakraštėmis skrybėlėmis, šalikais ir pan. O štai spindinti ir sveika oda suteikia pasitikėjimo ir malonumo žvelgiant į atvaizdą veidrodyje.

Kalbant apie odos problemas verta paminėti dermatitą, kuris įvardijamas kaip viena dažniausių odos problemų. 

Kas yra dermatitas ir kokie jo tipai?

Dermatitu vadinamas uždegimas, kylantis sudirgus odai. Tą sudirgimą gali sukelti alergija arba kitos priežastys.

Skiriami keturi pagrindiniai dermatito tipai: kontaktinis, seborėjinis, fotodermatitas ir egzema. Trumpai paminėkime kiekvieną iš jų:

 • Kontaktinis dermatitas atsiranda dėl kontakto su dirginančių savybių turinčiomis medžiagomis, pavyzdžiui, valikliais, balzamais, parabenais, kokiais nors vaistais ar augalais ir kt. Šiam tipui būdingas paraudimas, bėrimas mazgeliais, gali atsirasti pūslelių.
 • Seborėjinis dermatitas paprastai pasireiškia plaukuotoje galvos dalyje, ant veido, vidury krūtinės, taip pat ten, kur yra kūno raukšlės. Seborėjiniam dermatitui būdingas niežulys, odos paraudimas, pleiskanojimas, gali atsirasti odos trūkiai. Nors priežastys nėra aiškios, bet manoma, jog seborėjinio dermatito atsiradimui įtakos gali turėti metų laikas, paveldimumas, imunitetas, mityba ir panašūs veiksniai.
 • Fotodermatitas pasireiškia atvirose odos vietose, jį sukelia organizme arba ant odos esančių medžiagų sąveika su UV spinduliais. Šis dermatito tipas pasireiškia odos niežėjimu, paraudimu, pūslelėmis ant odos, dažnai oda nukasoma.
 • Egzemą, kuri paprastai pasireiškia odos bėrimu, niežuliu, nukasymais, žaizdelėmis, odos įtrūkimais, pleiskanojimu arba šlapiavimu, odos sustorėjimu, pigmentinėmis dėmėmis, sukelia įvairūs dirgikliai, kuriuos naudojame buityje, pavyzdžiui, kosmetikos priemonės, valikliai, taip pat gali sąlygoti vartojami vaistai. Dar egzemos atsiradimą gali lemti paveldimumas, odos sausumas. 

Kokie kosmetikos priemonių ingredientai yra naudingi dermatito pažeistai odai?

Drėkinamasis kremasSąmoningi pirkėjai šiais laikais jau negaili laiko etikečių skaitymui. Tai labai svarbu ne tik perkant maisto produktus, ne mažiau svarbu ir renkantis kosmetikos priemones. Juo labiau, kai dažnai tenka girdėti apie grožio priemonėse naudojamus parabenus ir kitas kenksmingas medžiaga, kurios, beje, ir gali sukelti dermatitą. Tad rinkdamiesi kremus, losjonus, sviestą kūnui ir kitas kosmetikos priemones atidžiai įsiskaitykite į jų sudėtį. O kokių ingredientų verta ieškoti, jei turite vieną iš dermatito tipų?

 • Sviestmedžio aliejus. Jo konsistencija artimesnė sviestui, jis yra gelsvas, kvapas asocijuojasi su riešutų. Pats sviestmedžio aliejus savyje turi itin daug vitaminų ir yra tiesiog subalansuotas sausai odai – jis tobulai drėkina, minkština bei maitina. Tiks bet kokio amžiaus odai. Dažniausiai naudojamas veido, rankų, pėdų srityse, bet puikiai tinka ir visam kūnui. Sviestmedžio aliejus suteikia patikimą apsaugą nuo išorės poveikio. Jis labai tinka probleminei odai, pavyzdžiui, esant psoriazei, egzemai ar kitiems dermatito tipams.
 • Kokosų aliejus irgi labai geras pasirinkimas sergant dermatitu, psoriaze ar kitomis odos ligomis. Bet kokiam odos tipui tinkantis aliejus labai puikiai drėkina odą. Negana to, naudojamas nuolat šis aliejus, teigiama, lėtina raukšlelių atsiradimą.
 • Dermatito pažeistai odai tiks ir karotino, vitamino E bei riebiųjų rūgščių savo sudėtyje turintis erškėtrožių aliejus.
 • Gydomosiomis savybėmis pasižymintis arbatmedžio aliejus – itin naudingas kosmetikos priemonių ingredientas. Jis padės esant įvairiems odos pažeidimams, pavyzdžiui, nudegimams, įtrūkimams, taip pat jis naudingas gydant egzemą ir kitus dermatito tipus.
 • Vienas brangiausių aliejų pasaulyje – argano – visada vertinamas kosmetikos priemonių sudėtyje. Jis tinka kone visiems odos tipams, bus puikus pasirinkimas probleminei odai. Tiek naudojamas vienas, tiek kaip kosmetikos priemonių sudedamoji dalis argano aliejus odą ramina, efektyviai malšina niežulį, yra naudingas, jei sergate dermatitu.
 • Sausai, suskilinėjusiai odai puikią apsaugą suteiks avokadų aliejus. Jis minkština odą ir tinka, jei ji pažeista dermatito.

Tiesa, svarbu žinoti, kad dermatitui gydyti, jo simptomams švelninti neužteks tik kosmetikos priemonių – tikslinga pasirodyti ir dermatologui.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis